Namanganda tashkil etilgan respublika tanlovlari g‘oliblari tantanali taqdirlandi!
⭐️Tanlov g‘oliblarini taqdirlash marosimi Namangan viloyatidagi Ma’rifat maskanida bo‘lib o‘tdi. Unda Namangan viloyati hokimi o‘rinbosari Otabek Bazarov, Talaba va o‘quvchilarning ijtimoiy faolligini oshirish markazi direktori Abdumalik Akramov, Namangan davlat universiteti rektori Abdug‘affor Qirg‘izboyev, Namangan davlat texnika universiteti rektori Oybek Ergashev hamda hamkor tashkilotlar mas’ullari, shuningdek, viloyatdagi oliy ta’lim muassasalari rahbarlari, professor-o‘qituvchilar hamda talaba-yoshlar ishtirok etdi.
Taqdirlash marosimida tanlov g‘oliblari e’lon qilindi va diplom, kubok, esdalik sovg‘alari hamda pul mukofotlari bilan taqdirlandi.
✅“Munozara” respublika turniri g‘oliblari:
🥇TIQXMMI Milliy tadqiqot universiteti “Elita” jamoasi;
🥈O‘zbekiston Milliy universiteti “Taraqqiyot yoshlari” jamoasi;
🥉Toshkent davlat yuridik universiteti “Yuristlar” jamoasi.
✔️“The best speaker” nominatsiyasi g‘oliblari:
➡️1-spiker: Asadbek Ibragimov – TDTibU talabasi;
➡️2-spiker: Yunus Normamatov – TIQXMMI MTU talabasi;
➡️3-spiker: Gulsanam Raxmonova – FarDU talabasi.
🏆 Turnir g‘oliblari diplom, mos ravishda , 30, 20 va 15 million so‘m miqdorida pul mukofotlari hamda maxsus kubok bilan, nominatsiya g‘oliblari esa O‘zbekiston yoshlar ittifoqi Markaziy Kengashi tomonidan qimmatbaho sovg‘alar bilan taqdirlandi.
✅“Ma’rifat maydoni” ko‘rik-tanlovi g‘oliblari:
↪️1-o‘rin: Andijon davlat pedagogika instituti;
↪️1-o‘rin: Samarqand davlat arxitektura-qurilish universiteti;
↪️2-o‘rin: Axborot texnologiyalari va menejment universiteti;
↪️2-o‘rin: Namangan davlat universiteti;
↪️3-o‘rin: Buxoro davlat universiteti;
↪️4-o‘rin: Samarqand davlat universiteti Urgut filiali;
↪️5-o‘rin: O‘zbekiston Xalqaro Islom akademiyasi.
☑️Mazkur tanlov g‘oliblari Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi tomonidan diplom hamda mos ravishda 40, 25, 20, 10 va 5 million so‘m miqdorida pul mukofotlari bilan taqdirlanadi.
Shuningdek, taqdirlash marosimida “Jadidlar haqida insholar” tanlovi g‘oliblari ham I, II va III darajali diplom va pul mukofotlari bilan taqdirlandi.
“Munozara” turniri finalchilari aniqlandi!
Namanganda “Ma’rifat maydoni” respublika ko‘rik-tanlovining final bosqichi boshlandi!
Qoraqalpog‘istonda “Orol dengiziga poyezd” yoshlar ekologik aksiyasi va “Biz Orol bilan birgamiz” eko marafoni o‘tkazildi.
Markaz tomonidan o‘tkazilgan “Talabalar teatr studiyalari” festivali hamda “Ilhom” mukofoti g‘oliblari tantanali taqdirlandi!

21-23 мая г. Наманган “дебаты” (https://t.me/yoshlareduuz/22345) республиканский турнир и “площадь просвещения” (https://t.me/yoshlareduuz/22390) организовала финальный этап смотра-конкурса.⭐️Церемония награждения победителей конкурса прошла в Центре просвещения Наманганской области. В нем приняли участие заместитель хокима Наманганской области Отабек Базаров, директор Центра повышения социальной активности студентов и школьников Абдумалик Акрамов, ректор Наманганского государственного университета Абдугаффор Кыргызбаев, ректор Наманганского государственного технического университета Ойбек Эргашев и ответственные лица партнерских организаций, а также руководители высших учебных заведений области, преподаватели и студенческая молодежь.
✔️Победители в номинации «Лучший спикер»:
➡️1-й спикер: Асадбек Ибрагимов – студент TDTiПобедители турнира были награждены дипломами и денежными призами в размере 30, 20 и 15 миллионов сумов, а также специальным кубком, а победители номинаций-ценными подарками от центрального совета Союза Молодежи Узбекистана.
✅Победители конкурса «Маърифат майдони»:
↪️1 место: Андижанский государственный педагогический институт;
↪️1 место: Самаркандский государственный архитектурно-строительный университет;
↪️2 место: Университет информационных технологий и менеджмента;
↪️2 место: Наманганский государственный университет;
↪️3 место: Бухарский государственный университет;ус Нормаматов – студент ТИИКХММИ МТУ;
➡️3-й спикер: Гульсанам Рахмонова – студентка ФарГУ.
🏆 Победители турнира были награждены дипломами и денежными призами в размере 30, 20 и 15 миллионов сумов, а также специальным кубком, а победители номинаций-ценными подарками от центрального совета Союза Молодежи Узбекистана.
↪️3 место: Бухарский государственный университет;
↪️4 место: Ургутский филиал Самаркандского государственного университета;
↪️5 место: Международная исламская академия Узбекистана.
☑️Победители данного конкурса будут награждены Министерством высшего образования, науки и инноваций дипломами и денежными призами в размере 40, 25, 20, 10 и 5 миллионов сумов соответственно.
Кроме того, на церемонии награждения победителям конкурса «Очерки о джадидах» (https://t.me/yoshlareduuz/21234) были вручены дипломы I, II и III степени и денежные премии.