Markaz tomonidan o‘tkazilgan “Talabalar teatr studiyalari” festivali hamda “Ilhom” mukofoti g‘oliblari tantanali taqdirlandi!
Andijon viloyati Yoshlar markazida bo‘lib o‘tgan taqdirlash marosimida Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Talaba va o‘quvchilarning ijtimoiy faolligini oshirish markazi tomonidan 2025/2026-o‘quv yili davomida o‘tkazilgan “Talabalar teatr studiyalari” ko‘rik-festivali hamda “Ilhom” mukofotining g‘olib va sovrindorlari e’tirof etildi.
š Marosimni Markaz direktori Abdumalik Akramov kirish so‘zi bilan ochib berib, o‘tkazilgan tanlovlarning ahamiyati, talaba-yoshlarni qo‘llab-quvvatlash maqsadida amalga oshirilayotgan islohotlar, teatrning yoshlar ma’naviyatini oshirishdagi roli haqidagi fikrlarini bildirib, barcha g‘oliblarni samimiy qutladi.
š“Talabalar teatr studiyalari” festivali g‘oliblari bilan tanishing:
š„1-o‘rinlar: Termiz davlat universitetining “Janub gavhari” va Buxoro davlat tibbiyot institutining “Avitsena” jamoalari;
š„2-o‘rinlar: Farg‘ona davlat universitetining “Ilhom” va Shahrisabz davlat pedagogika institutining “Muloqot” jamoalari;
š„3-o‘rinlar: Central Asian medical university'ning “CAMU” va Qarshi davlat universitetining “Qaqnus” jamoalari.
āŖļø“Eng yaxshi oliy ta’lim muassasasi” nominatsiyasi g‘olibi – Ma’mun universiteti;
āŖļø“Eng yaxshi talabalar teatr studiyasi rahbari” nominatsiyasi g‘olibi Oybek Maxsudov – O‘zbekiston xalqaro islomshunoslik akademiyasi.
āŖļø“Jamoa ijodkor talabasi” nominatsiyasi g‘olibi Iroda Toirova – Samarqand davlat universiteti talabasi;
āŖļø“Eng yaxshi ayol roli uchun” nominatsiyasi g‘olibi Marjona Ochilova – Termiz davlat universiteti va Dilafruz Sotiboldiyeva – Farg‘ona davlat universiteti talabalari;
āŖļø“Eng yaxshi erkak roli uchun” nominatsiyasi g‘olibi Alisher Soatov – Shahrisabz davlat pedagogika instituti, Avazxonov Ismoilxon – Central Asian medical university talabalari.
š Festival g‘oliblari Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi tomonidan I, II va III darajali diplom, maxsus statuetka va 1-o‘rin BHMning 190 barobari; 2-o‘rin BHMning 140 barobari va 3-o‘rin BHMning 85 barobari miqdorida pul yutuqlari bilan taqdirlandi.
Shuningdek taqdirlash davomida, finalni yuqori saviyada tashkil qilgan mezbonlar, Andijon davlat pedagogika instituti rahbariyati va Hakamlar hay’ati a’zolariga ham tashakkurnomalar topshirildi.
Qoraqalpogāistonda āOrol dengiziga poyezdā yoshlar ekologik aksiyasi va āBiz Orol bilan birgamizā eko marafoni oātkazildi.
Markaz tomonidan oātkazilgan āTalabalar teatr studiyalariā festivali hamda āIlhomā mukofoti gāoliblari tantanali taqdirlandi!

На церемонии награждения в Молодежном центре Андижанской области состоялся смотр-фестиваль “студенческие театральные студии”, проведенный Центром повышения социальной активности студентов и учащихся при Министерстве высшего образования, науки и инноваций в течение 2025/2026 учебного года (https://t.me/eduuz/46548), премии “вдохновение” (https://t.me/yoshlareduuz/22016) были признаны победители и призеры.
🏛 Открывая церемонию вступительным словом, директор центра Абдумалик Акрамов тепло поприветствовал всех победителей, высказав свое мнение о важности проведенных конкурсов, реформах, проводимых в целях поддержки студенческой молодежи, роли театра в повышении морального духа молодежи.
Познакомьтесь с победителями фестиваля «Студенческие театральные студии»:
🥇1-е место: команды «Юг Гавхари» Термезского государственного университета и «Авиценна» Бухарского государственного медицинского института;
↪️Победитель в номинации «Лучшее высшее учебное заведение» — Университет Мамуна;
↪️Победитель в номинации «Лучший руководитель студенческой театральной студии» — Ойбек Махсудов — Международная академия исламских исследований Узбекистана.
↪️Победитель в номинации «Творческий студент команды» Ирода Тоирова – студентка Самаркандского государственного университетПобедители фестиваля были награждены Министерством высшего образования, науки и инноваций дипломами I, II и III степени, специальной статуэткой и денежными призами в размере 190-кратного BHM за 1-е место; 140-кратного BHM за 2-е место и 85-кратного BHM за 3-е место.ерситета;
↪️Победительница в номинации «Лучшая женская роль» Маржона Очилова – студентка Термезского государственного университета и Дилафруз Сотиболдиева – студентка Ферганского государственного университета;
↪️Победитель в номинации «Лучшая мужская роль» Алишер Саатов – студент Шахрисабзского государственного педагогического института, Авазхонов Исмаилхон – студент Центрально-Азиатского медицинского университета.
♦ Победители фестиваля были награждены Министерством высшего образования, науки и инноваций дипломами I, II и III степени, специальной статуэткой и денежными призами в размере 190-кратного BHM за 1-е место; 140-кратного BHM за 2-е место и 85-кратного BHM за 3-е место.
Также в ходе церемонии награждения благодарственные письма были вручены организаторам финала, руководству Андижанского государственного педагогического института и членам жюри.