O‘zbekiston global narkotahdidlarga qarshi kurashda muhim tashabbuslarni ilgari surdi
Kecha Samarqand shahrida butun jahon hamjamiyati uchun eng dolzarb mavzulardan biriga bag‘ishlangan “Jamoat salomatligi va xavfsizligini ta’minlash maqsadida transmilliy narkotahdidlarga qarshi kurashish” mavzusidagi xalqaro forum o‘z ishini boshladi.
Forumning ochilish marosimida Prezident Shavkat Mirziyoyevning ishtirokchilarga yo‘llagan murojaatini O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi rahbari Saida Mirziyoyeva o‘qib eshittirdi.
Mazkur forumda Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi va Talaba va o‘quvchilarning ijtimoiy faolligini oshirish markazi rahbariyati hamda Samarqand viloyatidagi oliy ta’lim tashkilotlari rahbarlari va talaba-yoshlari ham faol ishtirok etmoqda.

Узбекистан выдвинул важные инициативы в борьбе с глобальными наркоугрозами
Вчера в Самарканде открылся международный форум на тему «Борьба с транснациональными наркоугрозами для обеспечения общественного здоровья и безопасности», посвященный одной из самых актуальных проблем для всего мирового сообщества.
На церемонии открытия форума с обращением Президента Шавката Мирзиёева к участникам выступила глава Администрации Президента Республики Узбекистан Саида Мирзиёева.
В форуме также активно участвуют руководители Министерства высшего образования, науки и инноваций и Центра повышения социальной активности студентов и учащихся, а также руководители и студенты высших учебных заведений Самаркандской области.