Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi departamenti, boshqarma va bo‘limlari, shuningdek, tizim tashkilotlari xodimlari o‘rtasida futbol bo‘yicha “Vazir kubogi” musobaqasi start oldi.
Unda Talaba va o‘quvchilarning ijtimoiy faolligini oshirish markazi jamoasi ham munosib ishtirok etib, 1/16 va chorak final bosqichlarida g‘alaba qozonib, turnirning yarim final bosqichi yo‘llanmasiga ega bo‘ldi.
Yarim final, final va 3-o‘rin uchun o‘yinlar ertaga soat 11:00 dan boshlab, Talabalar shaharchasidagi O‘zbekiston Milliy universiteti sun’iy qoplamali maydonida bo‘lib o‘tadi.

Стартует футбольный турнир «Кубок министра» среди сотрудников департаментов, администраций и подразделений Министерства высшего образования, науки и инноваций, а также системных организаций.
В нём также приняла участие команда Центра повышения социальной активности студентов и школьников, которая выиграла 1/16 и четвертьфинал и вышла в полуфинал турнира.
Полуфиналы, финалы и матчи за 3-е место состоятся завтра в 11:00 на искусственном газоне Национального университета Узбекистана в студенческом кампусе.