Qoraqalpog‘istonda yoshlar bilan ishlash bo‘yicha yangi tashabbuslar doirasidagi tadbirlar o‘tkazilmoqda.
š Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Talaba va o‘quvchilarning ijtimoiy faolligini oshirish markazi, Madaniyat vazirligi hamda Yoshlar ishlari agentligi hamkorligida Qoraqalpog‘iston Respublikasida yoshlar bilan ishlashga qaratilgan qator ma’naviy-ma’rifiy va madaniy tadbirlar hamda yangi tashabbuslar amalga oshirilmoqda.
š¹Mazkur tashabbus doirasida talaba-yoshlar o‘rtasida o‘zaro muloqotlar, ko‘ngilochar tadbirlar, innovatsion va ijodiy uchrashuvlar, yoshlarning qiziqish va tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlashga qaratilgan loyihalar tashkil etilmoqda.
š Jumladan:
š¹Qoraqalpoq davlat universitetida oliy ta’lim tashkilotlari talabalari o‘rtasida “Vatanparvar yoshlar – Yagona O‘zbekiston kelajagi bunyodkorlari” mavzusida uchrashuvlar tashkil etildi. “Yagona O‘zbekiston – umumiy uyimiz”, “Vatanparvar yoshlar – mamlakat kelajagi egalari” hamda “Birlik va hamjihatlik – Yangi O‘zbekiston poydevori” mavzularida targ‘ibot tadbirlari o‘tkazildi.
š¹Nukus davlat pedagogika institutida ham “Vatan taqdiriga daxldorlik hissi – mening fuqarolik burchim” mavzusida uchrashuvlar tashkil qilindi. Shuningdek, talabalarning teatr san’atiga bo‘lgan qiziqishini oshirish maqsadida “Talabalar teatr kunlari” tashkil etildi.
ā
Mazkur tashabbuslar yoshlar o‘rtasida do‘stlik, hamjihatlik, vatanparvarlik va madaniy integratsiyani mustahkamlashga xizmat qilmoqda.
Vazir qoraqalpogʻistonlik talabalar bilan muloqot qildi
Qoraqalpogāistonda yoshlar bilan ishlash boāyicha yangi tashabbuslar doirasidagi tadbirlar oātkazilmoqda.

Pамках данной инициативы организуются проекты, направленные на взаимодействие между студентами и молодежью, развлекательные мероприятия, инновационные и творческие встречи, поддержку интересов и инициатив молодежи.
📌  В том числе:
🔹В Каракалпакском государственном университете  организованы встречи на тему «Патриотическая молодежь – создатели будущего единого Узбекистана» среди студентов высших учебных заведений. Были проведены пропагандистские мероприятия на темы” единый Узбекистан – наш общий дом“,” патриотическая молодежь – будущие хозяева страны “и” единство и солидарность – фундамент нового Узбекистана".
🔹В Нукусском государственном педагогическом институте также были организованы встречи на тему «Чувство сопричастности к судьбе Родины – мой гражданский долг». Также с целью повышения интереса студентов к театральному искусству были организованы “дни студенческого театра”.
✅ Эти инициативы способствуют укреплению дружбы, солидарности, патриотизма и культурной интеграции среди молодежиw_karsu_uz/59097?) также были организованы встречи на тему «Чувство сопричастности к судьбе Родины – мой гражданский долг». Также с целью повышения интереса студентов к театральному искусству были организованы “дни студенческого театра”.
✅ Эти инициативы способствуют укреплению дружбы, солидарности, патриотизма и культурной интеграции среди молодежи.