Davlatimiz rahbari tashabbusi bilan tashkil etilgan “Yosh kitobxon” tanlovining respublika bosqichida 15-19 yosh toifasi bo‘yicha bahslar yakunlandi. Qizg‘in bahs va munozaralarga boy bo‘lgan tanlov yakunida eng bilimdon yoshlar aniqlanib, Prezident sovg‘asi — BYD Chazor elektromobili va pul mukofotlari o‘z egalariga topshirildi.
G‘oliblar bilan tanishing!
1-o‘rin — Xaldurdiyeva Oguljeren (Toshkent shahri) – 340.3 ball, Prezident sovg‘asi – BYD Chazor elektromobili;
2-o‘rin — Murodova Shahnozabonu (Sirdaryo viloyati) – 301.7 ball bilan 75 million so‘m;
3-o‘rin — Muxtorova Muhinur (Samarqand viloyati) – 296 ball bilan 50 million so‘m pul mukofoti bilan taqdirlandilar.

Дебаты в возрастной категории 15-19 лет завершились на республиканском этапе конкурса «Юный читатель», организованном по инициативе главы нашего государства. По итогам конкурса, который был насыщен жаркими спорами и дискуссиями, были определены самые знающие молодые люди, а их владельцам были вручены подарок Президента – электромобиль BYD Chazor и денежные призы.
Встречайте победителей!
1 место – Халдурдыева Огулжерен (г.Ташкент) – 340,3 балла, Подарок Президента – электромобиль BYD Chazor;
2 место – Муродова Шахнозабону (Сырдарьинская область) – 75 млн сумов с 301,7 балла;
3 место – Мухторова Мухинур (Самаркандская область) – награждена 50 миллионами сумов при 296 баллах.