Adiblar xiyobonida ma’naviyat va ma’rifat nafas olayapti...
Adiblar xiyoboni bugun yana bir bor ilm, ruh, so‘z va san’at maskaniga aylandi. Ushbu tadbirlar orqali, bizning yoshlarimiz ulug‘ adiblarimizning boy ma’naviy merosiga oshno bo‘lib, ilm-fan va san’atga bo‘lgan e’tiborini yanada kuchaytirishmoqda.
Ichki ishlar akademiyasi va Renessans ta’lim universiteti tomonidan tashkil qilingan tadbirda Sankt-Peterburg davlat universitetining Toshkent shahridagi filiali va PDP universiteti talabalari faol ishtirok etdilar.
Tadbir doirasida:
mashhur ijodkorlar bilan ijodiy suhbatlar,
sport musobaqalari,
yoshlar ijodidan she’r va hikoyalar,
musiqiy sahna ko‘rinishlari hamda samimiy muhit hukm surdi.
Bu tadbirlar yoshlarimizni nafaqat milliy g‘urur bilan, balki ulug‘ adiblarimizning boy merosi bilan ham tanishtiradi. Buning natijasida, yangi avlodning so‘z san’ati va ma’naviyatga bo‘lgan e’tibori yanada mustahkamlanadi.

Сегодня проспект мудрецов снова стал местом науки, духа, слова и искусства. Благодаря этим мероприятиям наша молодежь приобщается к богатому духовному наследию наших великих мудрецов и еще больше укрепляет свое внимание к науке и искусству.
В мероприятии, организованном Академией внутренних дел и Университетом ренессансного образования, активное участие приняли студенты филиала Санкт-Петербургского государственного университета в Ташкенте и Университета PDP.
В рамках мероприятия:
творческие беседы с известными авторами,
спортивные соревнования,
стихи и рассказы из творчества молодежи,
царили музыкальные сценические номера, а также интимная атмосфера.
Эти мероприятия знакомят нашу молодежь не только с национальной гордостью, но и с богатым наследием наших великих писателей. В результате этого усиливается внимание нового поколения к искусству слова и духовности.