BuxDU jamoasi ishonchli g‘alabani qo‘lga kiritdi!
Avval xabar berganimizdek, joriy yilning 22-mart kunidan 1-aprel kuniga qadar Buxoro viloyati sportning voleybol turi bo‘yicha erkaklar o‘rtasida O‘zbekiston chempionatining III-tur bahslariga mezbonlik qilmoqda.
Bugun, 23-mart kuni Buxoro davlat universiteti voleybol sport zalida ushbu nufuzli musobaqaning navbatdagi uchrashuvi bo‘lib o‘tdi. Unda BuxDU voleybolchi yigitlar jamoasi Toshkent shahrining AGMK jamoasiga qarshi maydonga tushdi.
Murosasiz va shiddatli kechgan bahsda BuxDU jamoasi yuqori mahorat, jamoaviy uyg‘unlik va kuchli iroda namoyish etib, raqibini 3:0 hisobida ishonchli tarzda mag‘lub etdi.
Uchrashuvni Buxoro davlat universiteti rektori boshchiligida universitet rahbariyati, professor-o‘qituvchilar hamda ko‘plab talaba-yoshlar bevosita kuzatib, jamoamizni faol qo‘llab-quvvatladilar. Bu esa sportchilarga alohida ruh va motivatsiya bag‘ishladi.
Mazkur g‘alaba BuxDU jamoasining musobaqadagi muvaffaqiyatli ishtirokiga mustahkam zamin yaratdi.
BuxDU voleybolchi yigitlarini ushbu yorqin g‘alaba bilan tabriklaymiz va keyingi uchrashuvlarda ham omad va zafarlar tilaymiz!
Rektor yotoqxonada: talaba-qizlarning takliflari tinglandi
Olam nurga to‘lsin sen bilan, Navro‘z!
Talaba-yoshlar o‘rtasida ommaviy yugurish marafoni tashkil etildi
“Yangi O‘zbekiston” universitetida startaplarni qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha akseleratsiya dasturi yo‘lga qo‘yildi

Команда БухГУ одержала уверенную победу!
Как мы сообщали ранее, с 22 марта по 1 апреля текущего года Бухарская область принимает матчи III тура чемпионата Узбекистана по волейболу среди мужчин.
Сегодня, 23 марта, в волейбольном спортзале Бухарского государственного университета состоялась очередная встреча этого престижного соревнования. На нем мужская волейбольная команда Бухду выступила против команды АГМК г. Ташкента.
В бескомпромиссном и напряженном матче команда БухГУ продемонстрировала высокое мастерство, командную сплоченность и сильную волю, уверенно обыграв соперника со счетом 3:0.
За встречей непосредственно наблюдали руководство университета, профессора и преподаватели, а также большое количество студентов и молодежи во главе с ректором Бухарского государственного университета, которые активно поддерживали нашу команду. Это придало спортсменам особый дух и мотивацию.
Эта победа заложила прочную основу для успешного участия команды Бухду в соревнованиях.
Поздравляем команду по волейболу Бухарского государственного университета с этой яркой победой и желаем им удачи и побед в предстоящих матчах!