Milliy libos kuniga bag‘ishlangan “Fashion Show 2025”
Is’hoqxon Ibrat nomidagi Namangan davlat chet tillari instituti Filologiya fakulteti koordinatori Sharofiddinova Shaxlo hamda Special Alliance Student Group tashabbusi bilan talabalar ishtirokida yorqin, ijodiy va yuqori kayfiyatda o‘tgan “Fashion Show 2025” tadbiri bo‘lib o‘tdi. Tadbir aynan "Milliy libos" kuni munosabati bilan tashkil etildi.
Tadbirning asosiy maqsadi — talabalar o‘rtasida milliy madaniyatga hurmat, ijodkorlik, sahna madaniyati hamda moda va dizayn yo‘nalishlaridagi iste’dodlarni rivojlantirish, ularga o‘z qobiliyatini keng ommaga namoyish etish imkoniyatini yaratishdan iborat bo‘ldi.
"Fashion Show 2025" davomida:
— Milliy kuy va raqslar bilan boyitilgan sahna chiqishlari,
— Talabalar tomonidan yaratilgan o‘ziga xos milliy liboslar taqdimoti,
— Hakamlar hay’atining professional baholari,
— Eng hayajonli taqdirlash marosimi o‘tkazildi.
Filologiya fakulteti koordinatorlari tomonidan tashkil etilgan bunday ijodiy va motivatsion loyihalar yoshlarda milliy madaniyatni rivojlantirish va ijodiy salohiyatni oshirishga qaratilgan izchil faoliyat sifatida davom ettiriladi.
Madhiya – milliy istiqlolimiz ramzi, Vatanga muhabbatning eng go‘zal qasidasi
Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti magistratura boʻlimi 1-bosqich talabasi MIRZAJONOVA SADOQATXON bronza medalini qoʻlga kiritdi.

"Fashion Show 2025," посвященное Дню национальной одежды
По инициативе Шахло Шарофиддиновой, координатора филологического факультета Наманганского государственного института иностранных языков имени Исхакхона Ибрата, и Special Alliance Student Group состоялось яркое, творческое и приподнятое мероприятие "Fashion Show 2025," в котором приняли участие студенты. Мероприятие было организовано в честь Дня национальной одежды.
Основной целью мероприятия было развитие у студентов уважения к национальной культуре, творчества, сценической культуры, а также талантов в области моды и дизайна, предоставление им возможности продемонстрировать свои способности широкой публике.
Во время "Fashion Show 2025":
- Сценические выступления, обогащенные национальными мелодиями и танцами,
- Презентация уникальных национальных костюмов, созданных студентами,
- Профессиональные оценки жюри,
- Прошла самая захватывающая церемония награждения.
Такие творческие и мотивационные мероприятия, организованные координаторами филологического факультета
Гимн - символ нашей национальной независимости, прекраснейшая касыда любви к Родине
Узбекского государственного университета мировых языков МИРЗАЖОНОВА САДОКАТХОН завоевала бронзовую медаль в весовой категории до 63 кг среди женщин.