Sayt test rejimida ishlamoqda va ma’lumotlar bilan to‘ldirish hali yakunlanmagan!
O‘zbekiston jurnalistika va ommaviy kommunikatsiyalar universitetiga Pokiston Respublikasining O‘zbekiston Respublikasidagi Favqulodda va Muxtor elchisi Axmad Faruk tashrif buyurdi.
Uchrashuv davomida elchi universitet binosi, Axborot-resurs markazi, tele va radio studiyalari bilan yaqindan tanishib chiqdi.
Rektor, prof. Sherzodxon Qudratxo'ja bilan muzokaralarda esa O‘zJOKU va jurnalistika fakultetlarini o‘z ichiga olgan Pokiston universitetlari o‘rtasidagi aloqalarni yanada rivojlantirish, shuningdek, o‘zaro professor-o‘qituvchilar va talabalarning “exchange” dasturlari bo‘yicha masalalar ko‘rib chiqildi.

Посол Пакистана в УзЖМКУ
В Университете журналистики и массовых коммуникаций Узбекистана с визитом побывал Чрезвычайный и Полномочный Посол Исламской Республики Пакистан в Республике Узбекистан Ахмад Фарук.
Во время встречи посол подробно ознакомился с кампусом университета, информационно-ресурсным центром, телестудиями и радиостудиями.
В ходе переговоров с ректором, проф. Шерзодханом Кудратходжа были обсуждены вопросы дальнейшего развития связей между УЖМКУз и университетами Пакистана, которые включают в себя факультеты журналистики, а также вопросы организации программ обмена для профессоров, преподавателей и студентов.