“Jadidlar haqida insholar” tanlovi final bosqichi – SAMDUda!
Bugun Talaba va o‘quvchilarning ijtimoiy faolligini oshirish markazi tomonidan tashkil etilgan “Jadidlar haqida insholar” (https://t.me/yoshlareduuz/20823) tanlovining yakuniy final bosqichida respublikamizdagi barcha oliy ta’lim tashkilotlarining g‘olib talabalari ishtirok etdi. Finalni markaz direktori Abdumalik Akramov ochib berib, ushbu tanlovning yoshlar bilimini oshirishdagi ahamiyati haqida to‘xtalib, ishtirokchilarga omad tiladi.
Final bosqichida 70 dan ortiq ishtirokchi 1 soat vaqt davomida “Jadidlar jasorati – millatimiz faxri” va “Jadidlar: milliy o‘zlik, istiqlol va davlatchilik g‘oyalari” mavzularida insho yozdilar. Barcha insholar tashkilotchilar tomonidan shifrlanib, Hakamlar hay’ati a’zolariga taqdim etildi.
Eslatib o‘tamiz, tanlov g‘oliblari Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi tomonidan I, II va III darajali diplom hamda 1-o‘rin 8 million so‘m, 2-o‘rin 6 million so‘m va 3-o‘rin 5 million so‘m miqdorida pul mukofotlari bilan tantanali taqdirlanadi.
O‘qituvchilar malakasini oshirish
Samarqand davlat universitetida “Rahbar va yoshlar” uchrashuvi o‘tkazildi.
“Yashil makon” loyihasi doirasida daraxt ekish tadbiri o‘tkazildi.
Talaba va o‘quvchilarning ijtimoiy faolligini oshirish markazi bo‘lim boshlig‘i professorlik unvoniga sazovor bo‘ldi

"Очерки о джадидах", организованные сегодня Центром повышения социальной активности студентов и воспитанников (https://t.me/yoshlareduuz/20823 в финальном этапе конкурса приняли участие студенты-победители всех высших учебных заведений республики. Открывая финал, директор Центра Абдумалик Акрамов пожелал участникам удачи, остановившись на важности этого конкурса для повышения знаний молодежи.
В финальном туре более 70 участников в течение 1 часа писали эссе на темы «Мужество джадидов – гордость нашей нации» и «Джадиды: идеи национальной идентичности, независимости и государственности». Все эссе были зашифрованы организаторами и представлены членам жюри.
напомним, что победители конкурса будут торжественно награждены Министерством высшего образования, науки и инноваций дипломами I, II и III степени, а также денежными призами за 1 место в размере 8 млн. сум., за 2 место-6 млн. сум. и за 3 место-5 млн. сум.