Samarqand davlat universitetida “Rahbar va yoshlar” uchrashuvi o‘tkazildi.
Talaba va o‘quvchilarning ijtimoiy faolligini oshirish markazi direktori Abdumalik Akramov ishtirokida Samarqand davlat universitetining faol talabalari bilan “Rahbar va yoshlar” uchrashuvi tashkil etildi.
Uchrashuv davomida mamlakatimizda yoshlarga yaratilayotgan keng imkoniyatlar, ijtimoiy-siyosiy sohadagi islohotlar hamda yoshlar siyosatining ustuvor yo‘nalishlari haqida ma’lumot berildi. Shuningdek, Talaba va o‘quvchilarning ijtimoiy faolligini oshirish markazi tomonidan yil davomida respublika miqyosida o‘tkazilayotgan 20 dan ortiq tanlovlar, jumladan “Yilning eng faol talabasi”, “Yurtim qadriyatlari”, “Kitobxon yoshlar ligasi” tanlovlar hamda markaz faoliyati haqida batafsil tushuntirishlar berildi. Har bir tanlovning maqsadi, ishtirok etish tartibi, talabalarga beriladigan imkoniyatlar va yutuqlar haqida alohida to‘xtalib o‘tildi.
Uchrashuvdan so‘ng mehmonlar Samarqand davlat universiteti qoshidagi Zoologiya muzeyi faoliyati bilan yaqindan tanishib, muzeyda saqlanayotgan noyob hayvonot olamiga oid eksponatlar, biologik xilma-xillikni o‘rganishga xizmat qiluvchi kolleksiyalar bilan yaqindan tanishdilar.

При участии директора Центра повышения социальной активности студентов и учащихся Абдумалика Акрамова была организована встреча “лидер и молодежь” с активными студентами Самаркандского государственного университета.
В ходе встречи была предоставлена информация о широких возможностях, созданных для молодежи в нашей стране, реформах в социально-политической сфере, а также о приоритетных направлениях молодежной политики. Также были даны подробные разъяснения о более чем 20 конкурсах, проводимых Центром повышения социальной активности студентов и школьников в течение года по всей республике, в том числе конкурсах «Самый активный студент года», «Ценности моей страны», «Лига книголюбов», а также о деятельности центра. Подробно обсуждались цель каждого конкурса, порядок участия, возможности, предоставляемые студентам, и достижения.
После встречи гости ознакомились с деятельностью Зоологического музея при Самаркандском государственном университете и подробно ознакомились с уникальными экспонатами животного мира, хранящимися в музее, а также коллекциями, служащими изучению биологического разнообразия.