“Yashil makon” loyihasi doirasida daraxt ekish tadbiri o‘tkazildi.
Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Talaba va o‘quvchilarning ijtimoiy faolligini oshirish markazi direktori Abdumalik Akramov boshchiligida markaz hududida ekologik barqarorlik va yashil hududlarni kengaytirish maqsadida “Yashil makon” umummilliy loyihasi doirasida mevali va manzarali daraxt ko’chatlari ekish tadbiri o‘tkazildi.
Tadbir davomida talabalar, markaz xodimlari va ijtimoiy faollik bilan shug‘ullanuvchi yoshlar ishtirok etib, atrof-muhitni obodonlashtirish, yashil hududlarni kengaytirish va ekologik ongni oshirish yo‘nalishida amaliy hissa qo‘shdilar.
Markaz rahbari Abdumalik Akramov tadbirning ahamiyatini ta’kidlab, shunday loyihalar orqali yoshlar orasida ijtimoiy faollik va ekologik madaniyatni shakllantirishning muhimligini qayd etdi.
“Yashil makon” loyihasi – bu nafaqat hududlarni obodonlashtirish, balki yoshlar orasida ekologik ong va ijtimoiy faollikni rivojlantirishga xizmat qiluvchi keng ko‘lamli tashabbusdir.

В рамках проекта” зеленое пространство " было проведено мероприятие по посадке деревьев.
Под руководством директора Центра повышения социальной активности студентов и учащихся при Министерстве высшего образования, науки и инноваций Абдумалика Акрамова в рамках общенационального проекта “зеленое пространство” в целях экологической устойчивости и расширения зеленых насаждений на территории центра была проведена посадка саженцев фруктовых и декоративных деревьев.
В мероприятии приняли участие студенты, сотрудники центра и молодежь, занимающаяся общественной деятельностью, которые внесли практический вклад в улучшение окружающей среды, расширение зеленых насаждений и повышение экологической осведомленности.
Руководитель Центра Абдумалик Акрамов подчеркнул важность мероприятия и отметил важность формирования социальной активности и экологической культуры среди молодежи посредством таких проектов.
Проект «Зеленое пространство» — это масштабная инициатива, которая не только облагораживает территории, но и способствует развитию экологического сознания и социальной активности среди молодежи.