Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi hamda Yoshlar ishlari agentligi oliy ta’lim muassasalari talaba-yoshlar o‘rtasida “Yoshlar – giyohvandlikka qarshi” mavzusida “Eng yaxshi rаsmlаr” va “Eng yaxshi insholar” tanlovini e’lon qiladi.
Tanlovlarda oliy ta’lim tashkilotlarining barcha talaba-yoshlari o‘z ijodiy ishlari bilan ishtirok etishlari mumkin.
Tanlov 3 bosqichda o‘tkaziladi: fakultet, oliy ta’lim muassasasi va mintaqa bosqichi.
Tanlov g‘oliblari Yoshlar ishlari agentligi hisobidan diplom va qimmatbaho sovg‘alar bilan taqdirlanadi.
Tanlov nizomini o‘qish
Tanlovning oliy ta’lim muassasasi bosqichi joriy yil mart oyining birinchi o‘n kunligida, yakuniy mintaqa bosqichi esa mart oyining ikkinchi o‘n kunligida o‘tkaziladi
Ishtirok etmoqchi bo‘lgan talabalar taʼlim muassasasining Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar bo‘yicha masʼullariga murojaat qilishlari mumkin.

Объявлен конкурс «Лучшие рисунки» и «Лучшие эссе» на тему «Молодежь против наркотиков».
Министерство высшего образования, науки и инноваций и агентство по делам молодежи объявляют конкурс “лучшие рисунки” и “лучшие эссе” среди студентов высших учебных заведений на тему “Молодежь-против наркотиков”.
В конкурсах могут принять участие все студенты высших учебных заведений со своими творческими работами.
Конкурс будет проводиться в 3 этапа: факультетский, вузовский и региональный.
Победители конкурса будут награждены дипломами и ценными призами за счет Агентства по делам молодежи.Студенты, желающие принять участие, могут обратиться к ответственным за работу с молодежью и духовно-просветительскую работу в учебном заведении.ый этап — во второй декаде марта.
Студенты, желающие принять участие, могут обратиться к ответственным за работу с молодежью и духовно-просветительскую работу в учебном заведении.