Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi hamda Vazirlik huzuridagi Talaba va o‘quvchilarning ijtimoiy faolligini oshirish markazi vakillari Xalqaro Nordik universitetida bo‘ldilar.
Tashrif davomida Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi boshqarma boshlig‘i Nodir Kasimov universitetda tashkil etilgan fotoko‘rgazma bilan tanishdi.
Universitet vakillari bilan olib borilgan muzokaralarda hamkorlikda yo‘lga qo‘yiladigan istiqboldagi loyihalar, shuningdek, fotoko‘rgazma faoliyatini yanada kengaytirish va unga boshqa oliy ta’lim muassasalari talabalarini ham jalb etish kabi masalalar keng muhokama qilindi.

Представители Министерства высшего образования, науки и инноваций и Центра повышения социальной активности студентов и школьников при министерстве посетили Международный Северный университет.
В ходе визита руководитель департамента Министерства высшего образования, науки и инноваций Нодир Касимов ознакомился с фотовыставкой, организованной в университете.
В ходе переговоров с представителями вуза широко обсуждались перспективные проекты, которые будут запущены в сотрудничестве, а также такие вопросы, как дальнейшее расширение фотовыставки и привлечение студентов из других вузов.