Qizlar uchun Data Science va sun’iy intellekt bo‘yicha bepul kurs tashkil etiladi
Raqamli texnologiyalar vazirligi, UNESCO va Raqamli ta'limni rivojlantirish markazi hamkorligida Data Science va Sun’iy intellekt bo‘yicha qizlar uchun maxsus bepul o‘quv dasturi tashkil etilmoqda.
Iyun oyidan boshlanib, 3 oy davom etadigan mashg'ulotlarda katta tajribaga ega xalqaro va mahalliy ekspertlar o‘z bilim va ko'nikmalari bilan o‘rtoqlashadilar.
Shuningdek, dastur davomida tinglovchilarga ko'nikmalarni rivojlantrishga qaratilgan psixologik mashg‘ulotlar, NoCode, Freelance va E-commerce kabi mashhur sohalarda amaliyot hamda ish topishda zaruriy ko'nikmalarni rivojlantirish bo‘yicha mashg'ulotlar beriladi.
Dasturda ishtirok etish uchun IT sohasida boshlang‘ich bilim va ingliz tilini B2 darajada bilish kifoya.
25-aprelga qadar so'rovnomada ishtirok etib, ro'yxatdan o'ting va loyiha uchun saralab olinadigan 70 ta o'rindan birini egallang!
Ro‘yxatdan o‘tish
Dasturchilikka qiziquvchi qizlar, muvaffaqiyatli IT karyerangiz uchun yaratilayotgan ajoyib imkoniyatni qo‘ldan boy bermang!

Для девушек будет организован бесплатный курс по Data Science и искусственному интеллекту
Совместно с Министерством цифровых технологий, ЮНЕСКО и Центром развития цифрового образования организуется специальная бесплатная образовательная программа для девушек по Data Science и искусственному интеллекту.
Международные и местные эксперты с большим опытом работы поделятся своими знаниями и навыками в ходе трехмесячного обучения, которое начнется в июне.
Также в ходе программы стажеры проходят психологическую подготовку, направленную на развитие навыков, практику в популярных сферах, таких как NoCode, Freelance и E-commerce, а также обучение развитию навыков, необходимых для поиска работы.
⠀
Для участия в программе достаточно иметь базовые знания в сфере IT и знание английского языка на уровне В2.
Зарегистрируйтесь, приняв участие в опросе до 25 апреля, и займите одно из 70 мест, которые будут выбраны для проекта!
Девушки, интересующиеся программированием, не упустите прекрасную возможность для успешной карьеры в IT!